fotók

Fotózz szitakötőket! Elindítottuk a Természetfigyelő adatbázist

Természetfigyelő azoknak a természetjáróknak szeretne on-line platformot biztosítani, akik fotóikat és megfigyelési adataikat egy adatbázisban szeretnék nyilvántartani és megosztani másokkal, miközben ezzel a természetvédelem és a tudomány számára is hasznos adatokkal szolgálnak.

Elsőként a szitakötők lesz az a rovarcsoport, amelynek fotóit és adatait gyűjtjük. Tehát a rendszert ezen az állatcsoporton keresztül fogjuk tesztelni, s a további fejlesztések irányait ezen tapasztalatok alapján fogjuk meghatározni.

A dolog egyszerű: ha sétád során lefotóztál egy szitakötőt, akkor a képeket  néhány fontosabb infóval  töltsd fel a Természetfigyelő adatbázisba. Ha a fajt nem tudtad meghatározni, az itt nem okoz gondot, mert lesz aki helyetted megteszi ezt! Hogyan? – erről is olvashatsz a cikk további részében.

#BOU17TC, vagyis BOU Twitter Conference 2017

2017. november 28-29. minden valószínűséggel bekerül az ornitológia történetébe. A BOU (British Ornithologists’ Union) ugyanis megrendezte az első olyan konferenciát, amely azon kívül, hogy sokan bemutatták madártani kutatásaik legújabb eredményeit a világ minden részéről, teljes mértékben online, a Twitteren zajlott.

Tartalom átvétel
© MME-BirdLife Hungary »