Google Maps

Madárfajok előfordulási gyakoriságai - Újabb interaktív grafikon és térkép a MAP adatbázisban!

Egy olyan új, interaktív grafikonokat és térképeket készítő alkalmazást élesítettünk a MAP adatbázisban, amelyeken a madárfajok előfordulási gyakoriságai tanulmányozhatóak, hetenkénti felbontásban. Az új funkciók hosszas ismertetésébe ezúttal sem kezdek, inkább azt ajánlom, hogy próbáljátok ki!

Újra működik a jó öreg gólyafészek adatbázis térképe!

Címkék:

Az utóbbi hónapokban többen jeleztétek, hogy a gólyafészek adatbázis térképén nem láthatóak a koordinátákkal rendelkező fészkek kék színű pontjai. Sajnos a probléma orvoslására korábban nem volt időnk, de a gólyafelmérések közeledtével erre is sort kerítettünk. Jeleztem Kecskés Zsolt programozó kollégámnak, hogy tegyen félre minden aktuális kódolást és webes fejlesztést, s oldjuk meg ezt a sokaknak méltán jelentős gondot. Jelentem, megoldottuk!

MAP és MMM - Hajtottak a listák, űztek a felhők

A hétvégén ismét* madárszámláló üzemmódra váltottam, igaz most nem volt hosszú hétvégénk, hanem igencsak rövid, köszönhetően annak, hogy szombaton le kellett dolgoznunk az előző hét lazulását. Talán sokan örülhettek, hogy egy nappal meghosszabbítottuk az MMM első számlálási időszakát, ami május 10-én járt volna le hivatalosan. Mivel dolgoztam, ezért szombaton reggel jómagam sem tudtam elvégezni a városi MMM négyzetem (EU51B4) első felmérését, de délután azért MAP-oztam egy jót, s vasárnap az MMM-et is abszolváltam. Miközben hajtottak a listák és űztek a felhők.

Röpke másfél nap alatt – már amikor alkalmas volt az időjárás – három UTM négyzetben is sikerült felméréseket végeznem. Erről írok néhány gondolatot az alábbiakban.

MAP - Négyzetek (UTM 10*10 km) és gazdáik

Címkék:

A mai napon elkészítettük a MAP adatbázis egy új funkcióját, melynek használatával jelezhetitek, hogy kisebb-nagyobb csoportban (2-6 fő, vagy több), melyik 10*10 km-es UTM négyzet(ek)ben végeznétek el a felméréseket és azt is, hogy ezt melyik évben tervezitek.

MAP - Térképek és trükkök / 2

Az előző bejegyzés videójában megígértem, hogy a következőben bemutatom, hogyan működnek a MAP adatbázisból letöltött, majd a Google fiókomba feltöltött térképi rétegek a terepen. Tegnap Görögh Zoltán kollégámmal megtettük az első bejárást a frissen elkészült MAP terepnaplóval és a telefonomra "varázsolt térképekkel". 

Tartalom átvétel
© MME-BirdLife Hungary »