jeladó

Madárvonulásról a Kutatók Éjszakáján!

Szeptember 26-án (pénteken) immáron kilencedik alkalommal kerül megrendezésre a Kutatók Éjszakája, amikor az egyetemek, főiskolák, könyvtárak, múzeumok és más kutatóhelyek országszerte várják az érdeklődőket, hogy számtalan érdekes program keretében betekintést adjanak munkájukba.

Pénteken, a Nyíregyházi Főiskolának B épületében (304-es terem) 17 órától mi is várjuk a madárvonulás kutatás iránt érdeklődőket!

Picur 5 napos pihenője Szudánban - friss csapadék adatok és vegetációs indexek tükrében

Legutóbb így fejeztem be a Nagyhalászi Gólyanaplót *: "A következő bejegyzésekben megpróbálom majd megvilágítani, hogy Picur talán nem véletlenül töltött el 5 napot azon a kietlennek tűnő sivatagi tájon, s azt is, hogy mik várják Afrikában gólyáinkat." 

Mivel Picurtól nem érkeztek újabb adatok az elmúlt három napban**, így most a fent idézett ígértem első feléről fog szólni a mai bejegyzés.

A hidegfront beindította a madárvonulást – vonulásra kész gólyáink a front előtt elhagyták Magyarországot

Már a partiumi Lugosnál jár az a két gólyacsapat, melynek egy-egy tagját a „Madárvédelem és kutatás határok nélkül” projekt keretében jelöltek a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakemberei. Vecát, az „öreg” tojót és Hófogót, az idén kelt fiókát szinte maga előtt tolta ki a hidegfront Magyarországról a Kárpátok lábáig.

Január - a Pösténypusztán telelő gólya jeladózása

Címkék:

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület munkatársai - a "Madárvédelem és kutatás határok nélkül" projekt keretében - jeladóval szerelték fel azt a gólyát, amely január 31-én a Szécsényhez tartozó Pösténypusztára érkezett. A helyiek úgy hitték - kisebb média szenzációt keltve - hogy délről, már Afrikából ért vissza.

Tartalom átvétel
© MME-BirdLife Hungary »