- Madáratlasz Program (MAP) és adatbázisa
- Mindennapi Madaraink Monitoringja (MMM) program és adatbázisa
- Ritka és Telepesen fészkelő madarak Monitoringja (RTM) és adatbázisa
- Vonuló Vízimadár Monitoring program (VVM) és Vízimadár adatbázis

-
Füsti fecske / Magyarország / 2017. január-november
A fajok előfordulási gyakoriságának adatai (grafikonok és térképek) elérhetőek a MAP adatbázisban: map.mme.hu -
Füsti fecske / Magyarország / 2010-2017
A fajok összesítő térképei elérhetőek a MAP adatbázisban: map.mme.hu -
Füsti fecske / fészkelési időszak / Magyarország / 1999-2016
A gyakori madarak trend-grafikonjai elérhetőek az MMM adatbázisban: mmm.mme.hu

MAP infók az erdei fülesbagoly telelőhelyek országos felméréséhez (2018. január 19-22.)
- Nagy Károly - MME blogja
- Szóljon hozzá!
Amint azt már sokan tudjátok, 2018. január 19-22. között lesz az erdei fülesbagoly telelőhelyek országos felmérése. Ennek részleteiről az MME honlapon olvasható a részletes felhívás. >>
A linkelt oldalon a felmérés hátteréről, módszereiről és technikai részleteiről is bőséges információk olvashatók (ezeket minden résztvevőnek ajánljuk tanulmányozni!), ebben a bejegyzésben csak azok számára írok néhány fontos kiegészítő infót, akik a MAP adatbázisba fogják feltölteni adataikat.
Mivel ebben a felmérésben - ahogy az MME honlapon megjelent felhívás címéből is kiderül - a lakosság részvételére is számítunk, ezért az adatok beküldésére is több lehetőséget nyújtunk. Erről ott a 9. pontban olvashatóak részletek: Hogyan és hova jelentsem az adatokat?
Decemberben az adatgyűjtéshez készítettünk egy adatlapot, valamint néhány napja egy Google form jelentőlap is elérhető.
Ezeket az adatlapokat fogják használni mindazok, akik nem közvetlenül a MAP adatbázisába töltik majd fel adataikat. (Az ő adataik is felkerülnek majd a MAP-ba, de azokat a program koordinátora, Kovács Ági, az MME Ragadozómadár-védelmi Szakosztály erdei fülesbagoly fajvédelmi koordinátora fogja feltölteni.)
A MAP felmérői tehát közvetlenül a MAP adatbázisba töltsék fel az adataikat! De az alábbi néhány dologra mindenképpen ügyeljetek!
- Ha a MAP-ba feltöltöd az adatokat, akkor a másik két űrlapot ne töltsd ki és ne küldd el az MME honlapon megadott e-mail címre, az adatok felesleges duplikációjának elkerülése végett!
- Ha megadott 4 nap valamelyikén erdei fülesbaglyokkal is találkozol, akkor azokat mindenképpen számold is meg, s az egyedszám mezőbe írd is be a számlálásod eredményét!
- Akár teljes fajlistás adatgyűjtés során látogatsz meg erdei fülesbagoly nappalozó helyeket, akár alkalmi megfigyelési űrlapon töltesz fel adatokat, a Projekt mezőben mindenképpen válaszd ki a TASIOTU kódot (telelő erdei fülesbaglyok felmérése)!
- Ha egy település teljes területét bejárod, alaposan átnézed a fülesbaglyok potenciális nappalozó helyeit, s mégsem találkozol velük, akkor az [Alkalmi megfigyelés feltöltése] űrlapon is rögzíteni tudod már a nulla adatot (az FV kód mezőben már 0 értéket is lehet rögzíteni).
- "2018. januárjától az [Alkalmi megfigyelések feltöltése] űrlap néhány helyen megváltozott! Az űrlap útmutatójában a változtatásokat néhány hétig piros betűkkel jelezzük." - erről adtam hírt január 8-án a MAP Facebook csoportjában. Most azt is elárulom, hogy ezeket a változtatásokat a mostani erdei fülesbagoly szinkron felmérés miatt vettük előrébb az idei fejlesztési terveinkben. Az útmutatóban a pirossal jelzett részeket mindenképpen olvassátok el!
Előre is köszönjük a MAP aktív felmérőinek, ha részt vesznek ebben a felmérésben is!
"2018. januárjától az [Alkalmi megfigyelések feltöltése] űrlap néhány helyen megváltozott!
Az űrlap útmutatójában a változtatásokat néhány hétig piros betűkkel jelezzük." - erről a
MAP Facebook csoportjában január 8-án adtam hírt.
Az egyik változtatás éppen a fent említett 0 FV kód rögzítésének lehetősége.
- Nagy Károly - MME blogja
- Szóljon hozzá!
A regisztráció és belépés csak és kizárólag madarszamlalok.mme.hu domain alatt megjelenő cikkekhez történő hozzászóláshoz szükséges! Az itt használt felhasználói adatokkal az MME Monitoring Központ által működtetett online elérhető monitoring adatbázisokba nem lehet belépni.
Belépés
© MME Monitoring Központ | monitoring@mme.hu Iroda: Nyíregyháza Sóstói u. 31/B., Nyíregyházi Főiskola B épület / 312 Postacím: 4401 Nyíregyháza 1. Pf. 286. |
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) | mme@mme.hu Kiemelten közhasznú társadalmi szervezet | Postacím: 1121 Budapest, Költő u. 21. Adószám: 19001243-2-43 | Számlaszám: 11712004-20011215 |