YouTube

2020 összegzése a MAP áttekintő térképén

Címkék:

2020 egy különösen emlékezetes év marad a COVID-19 miatt, ami sokaknak meghatározta, hogy mit és mikor tudott vagy nem tudott megvalósítani a terveiből. Ebben a bejegyzésben az MME MAP adatbázisának [Összesítő térképein] mutatom be, hogyan színesedett a térkép hétről hétre, ahogy egyre több madárfajt figyeltek meg az önkéntesek az egyes négyzetekben (ezen a térképen 10*10 km-es felbontásban). 

Részletek részletezése - Új opcionális mezők a MAP adatbázisban

Címkék:

2019. május 3-án néhány új opcionális mezővel bővült a MAP adatbázis, amelyek nagyrészt a részletek további részletezésére adnak lehetőséget. A következő rövid videóban láthatóak az új mezők, de természetesen az űrlapok útmutatóiban részletesebb infókat találtok ezekről is.

Legyél trendi!

Javában zajlanak legjelentősebb madármonitoring programunk, a Mindennapi Madaraink Monitoringja (MMM) idei felmérései. Az idén már 20. éve végezzük a gyakori madarak számlálását szerte az országban az MMM módszereivel.

2018-ban minden önkéntes felmérőnket, akik a fészkelési időszakban legalább egy mintaterületen (2,5*2,5 km-es UTM négyzet 15 megfigyelési pontján) elvégzik a két MMM számlálást és július 31-ig feltöltik terepnaplóikat adatbázisunkba (mmm.mme.hu), trendi ajándékokkal lepjük meg.

Manu Chao madarászik - Google Térkép app. a MAP és MMM terepi felméréseihez

Ezt a videót elsősorban a Madáratlasz Program (MAP) és a Mindennapi Madaraink Monitoringja (MMM) felmérőinek ajánlom.

A Manu Chao-ra történő utalás miértjére a videó elején fény derül, s mivel annyira megtetszett, ezért a hasonló témájú vlogjaim ezentúl ezzel a címmel kezdődnek majd. ;-)

Gyűjtsd a fajlistákat és keresd a költésre utaló jeleket! Utána töltsd fel a MAP adatbázisba!

Ha nagyon röviden szeretném összefoglalni, hogyan is kapcsolódhatsz be a Madáratlasz Programba (MAP)*, a minden korábbitól nagyobb szabású hazai madártani adatgyűjtésbe, akkor a cikk címét ajánlanám.

*Bizonyára hallottál már róla, hogy 2014-2017 között szeretnénk feltérképezni a hazánkban fészkelő madárfajok állományait. Az Európa összes országában folyó felmérésekkel egy időben zajló program révén készül majd el a fészkelő madarak európai és az annál részletesebb magyar madáratlasza. A hazai programot elneveztük Madáratlasz Programnak, röviden MAP-nak.

Tartalom átvétel
© MME-BirdLife Hungary »