térképi rétegek

Legyél trendi!

Javában zajlanak legjelentősebb madármonitoring programunk, a Mindennapi Madaraink Monitoringja (MMM) idei felmérései. Az idén már 20. éve végezzük a gyakori madarak számlálását szerte az országban az MMM módszereivel.

2018-ban minden önkéntes felmérőnket, akik a fészkelési időszakban legalább egy mintaterületen (2,5*2,5 km-es UTM négyzet 15 megfigyelési pontján) elvégzik a két MMM számlálást és július 31-ig feltöltik terepnaplóikat adatbázisunkba (mmm.mme.hu), trendi ajándékokkal lepjük meg.

Manu Chao madarászik - Google Térkép app. a MAP és MMM terepi felméréseihez

Ezt a videót elsősorban a Madáratlasz Program (MAP) és a Mindennapi Madaraink Monitoringja (MMM) felmérőinek ajánlom.

A Manu Chao-ra történő utalás miértjére a videó elején fény derül, s mivel annyira megtetszett, ezért a hasonló témájú vlogjaim ezentúl ezzel a címmel kezdődnek majd. ;-)

Saját adataim, megszűnő senkiföldje és letölthető shape fájlok - Aprónak tűnő, de fontos fejlesztések a MAP adatbázisban

Eddig is rendszeresen beszámoltunk a MAP adatbázis fejlesztéseiről*, s nem lesz ez másképpen a következő hetekben és hónapokban sem. Április végén és május elején is élesítettünk néhány aprónak tűnő, de fontos új funkciót. Most ezekről számolok be röviden, de hamarosan egy sokkal jelentősebb és látványosabb funkcióról**, majd később a következő hónapok további fejlesztéseinek ütemezéséről is készítek egy cikket.

Újabb űrlap és UTM összesítő adattáblák a MAP adatbázisban

Címkék:

A múlt héten újabb funkciókat élesítettünk a MAP adatbázisban, s hamarosan jönnek a továbbiak. Akik ezen a héten töltöttek fel adatokat, vagy használták az áttekintő térképet, azok már biztosan észlelték, hogy egy újabb típusú adatfeltöltési lehetőséget tettünk elérhetővé, a térképen pedig a fajlistás adatfeltöltések (10*10 km) rétegéről elérhetőek az egyes 10*10 km-es UTM négyzetek fajokra és megfigyelőkre vonatkozó összesítő adatai.

Gyűjtsd a fajlistákat és keresd a költésre utaló jeleket! Utána töltsd fel a MAP adatbázisba!

Ha nagyon röviden szeretném összefoglalni, hogyan is kapcsolódhatsz be a Madáratlasz Programba (MAP)*, a minden korábbitól nagyobb szabású hazai madártani adatgyűjtésbe, akkor a cikk címét ajánlanám.

*Bizonyára hallottál már róla, hogy 2014-2017 között szeretnénk feltérképezni a hazánkban fészkelő madárfajok állományait. Az Európa összes országában folyó felmérésekkel egy időben zajló program révén készül majd el a fészkelő madarak európai és az annál részletesebb magyar madáratlasza. A hazai programot elneveztük Madáratlasz Programnak, röviden MAP-nak.

Tartalom átvétel
© MME-BirdLife Hungary »